Akce a události

Vánoční básnička a cukroví pro seniory z vily Vančurova

Žáci třídy 6. B poslali seniorům z vily Vančurova malý dárek v podobě vánočních básniček a domácího cukroví, aby jim pozvedli náladu v této nelehké době.

Slavnost slabikáře - 1. B

Mikuláš 2020

V těžké Době covidové dorazil na naší školu Mikuláš. Děti tentokráte byly všechny hodné, proto mohli čerti zůstat v karanténě. Zkušený anděl kvalitně zastal všechnu práci a tak letos proběhlo předávání perníčků od SRPŠ mimořádně hygienicky.

Loučení se slabikářem

Většinou se děti loučí se svou první učebnicí v červnu, ale loňští prvňáčci se se Slabikářem rozloučili až v letošním školním roce. Společně si zasoutěžili, luštili hádanky a plnili spoustu připravených úkolů.

Sběr kaštanů a žaludů

Mezi tradiční akce naší školní družiny patří sběr kaštanů a žaludů. Tímto pomáháme nejen myslivcům, kteří nasbíranými  kaštany a žaludy v zimě krmí zvířátka, ale také útulku v Opavě. Peníze, které získáme za sběr, darujeme právě útulku. Z důvodu nařízení vlády a uzavření škol trvala naše sběrová akce pouze pár týdnů. Proto děti nasbíraly méně než v minulých letech. Do sběru se zapojilo celkem 42 dětí z prvních až pátých tříd. Celkově se podařilo nasbírat 728 kilogramů. Po návratu do školních lavic budou děti za svou snahu odměněny. Všem dětem a rodičům děkujeme za pomoc a aktivitu při sběru.

Vítání prvňáčků

Akce a události 2019-2020