Akce a události

Veselé aktivity pro prvňáčky

Žákyně třídy 7. C navštívily naše prvňáčky a přinesly jim hodinu plnou zábavných činností. Společně malovali na cestovní kamínky a zkoušeli vyrobit soptící lávu. Na závěr dostal každý žáček medaili a třída obdržela diplom za splněnou aktivitu. Děti už se těší na listopad, kdy se znovu společně pustí do dalšího tvoření.

Projekt 7. C v 1. třídách

 

Mírový kontinent Afrika

Mírový kontinent Afrika

Pasování na prvňáčka

Ve středu 29. 9. 2021 se v novém atriu naší školy konala akce s názvem Pasování na prvňáčka. Na tuto akci se těšili nejen naši prvňáčci, ale i jejich rodiče. Na co se vlastně těšili? Všechny děti z 1. A a 1. B si připravily malé vystoupení s tím, co se během měsíce ve škole naučily. Poté je rytíř Samuel slavnostně pasoval mečem na žáky naší školy. Od krásných komtes Lindy a Verunky dostaly malé dárečky. Nakonec jsme si všichni společně zatancovali a zasoutěžili s paní vychovatelkou Andreou. Děti odcházely domů s úsměvem.

    

  

 

Pěšky do školy - tabulka II. A

 

Pěšky do školy

V týdnu 20. – 24. 9. 2021 se naše škola zapojila do celorepublikové kampaně Pěšky do školy.

Akce si klade za cíl snížit počet automobilů před školou a tím zvýšit bezpečnost docházejících žáků.

Celkem se v 5 dnech zapojilo našich 437 žáků z 22 tříd, kteří absolvovali 1639 pěších cest do školy.

Odeslané výsledky vyhodnotí v Praze, ale pro nás je vítězem II. A, která nejpečlivěji vyplnila tabulku.

Pěšky do školy - tabulka II. A

 

Slavnostní otevření atria školy

Dne 20. 9. 2021 bylo slavnostně otevřeno nové atrium školy za přítomnosti primátora Ing. Tomáše Navrátila, náměstků PhDr. Igora Hendrycha, Ing. Michala Jedličky a Mgr. Petra Orieščíka. Mezi zhruba třicítkou pozvaných hostů byli především lidé, kteří se nějakým způsobem podíleli na přípravě a realizaci projektu. Mezi jinými Ing. Martin Chalupski z odboru přípravy a realizace investic, senátor Mgr. Herbert Pavera a ředitelka SPŠ stavební Ing. Karla Labudová, od jejíchž studentů pochází vítězný návrh. Kromě úpravy povrchu a nové vegetace získalo atrium venkovní učebnu v podobě dřevěného altánu a automatické zavlažování dešťovou vodou z podzemních nádrží.

Slavnostní otevření atria

 

Vítání prvňáčků

1. září jsme poprvé přivítali letošní prvňáčky. Seznámení se školou jim zpříjemnily dárkové balíčky od SFC Opava plné užitečných školních pomůcek, za které touto cestou děkujeme.

Vítání prvňáčků 2021


Akce a události 2020-2021

Akce a události 2019-2020

Akce a události 2018-2019

Akce a události 2017-2018

Akce a události 2016-2017

Akce a události 2015-2016

Akce a události 2014-2015

Akce a události 2013-2014