Soutěže a olympiády

Stavíme z Merkuru

Ve středu 12. 6.  se na Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě konala soutěž Merkur. Naši školu reprezentovali Tobiáš Klement, Jakub Sajaš a Mirek Mlčoch ze 7. C. Kluci bojovali statečně, a i když se neumístili na prvních příčkách, získali pro školu novou stavebnici Merkur. Děkujeme!

Merkur

 

Vyhlášení výtvarné soutěže k výročí 800 let města Opavy

Dne 30. května 2024 proběhlo v OC Breda slavnostní vyhlášení krajské výtvarné soutěže k výročí 800 let města Opavy. Vybraní žáci z VIII. B ve složení Eliška Marečková, Natálie Paščáková, Veronika Nesnídalová, Klára Nedopílková, Ema Warišová, Nikol Kupková, Nikol Straková, Magda Solná, Kamil Konopka, Filip Gottwald a Samuel Bakša získali se svými bustami významných opavských osobností pod vedením p. uč. Petry Poledňákové a p. uč. Kateřiny Kurzicové zaslouženě 1. místo. Blahopřejeme.

 Vyhlášení výtvarné soutěže 800 let města Opavy Vyhlášení výtvarné soutěže 800 let města Opavy

 

Medaile "Lidická růže" z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2024

Naše škola dosáhla významného úspěchu, kdy mezi téměř 13 tisíci výtvarnými díly z 81 zemí celého světa získala hned dvě medaile. Jednu při slavnostním ceremoniálu přímo v Lidicích obdržela Eliška Chládková (7. B) za svou grafiku s názvem Karavana a druhou škola s kolekcí grafik, za kterou byli David Pechník (5. A), Michaela Zuzelková (5. A), Dominika Tesařová (7. B), Nikol Straková (8. B) a Denis Mučka (9. C) oceněni čestným uznáním. 

Lidice 2024

 

Krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů

Po dvoudenním boji obsadila naše škola pěkné 2. místo v Moravskoslezském kraji. Od vítězství nás dělil jen chloupek. Byla to cenná zkušenost pro všechny zúčastněné.

 DSMC_kraj

 

Počítačová soutěž Bajtík

Ve středu 22. května proběhla na Základní škole Boženy Němcové soutěž Bajtík. Do finále se probojovali Anežka Jamnická z 9. A a Marek Pavlorek z 5. A.

Marek měl za úkol namalovat nové logo města Opavy, zatímco Anežka měla vytvořit hru na téma pověst o založení města. Oba skončili na skvělém 4. místě!

Gratulujeme!

 Bajtík Bajtík Bajtík

 

Republikové kolo soutěže POODM

Gratulujeme Denisi Mučkovi z 9. C za skvělé 3. místo v kategorii Komiks. Také gratulujeme Pavlu Gebaurovi za 1. místo, Jakubu Juříkovi za 2. místo a Emě Warišové za 3. místo v kategorii 3D model.

 POODM - republika POODM - republika

 

Kylešovice potřetí v řadě nejlepší v okrese Opava

S hrdostí oznamujeme, že naši mladí cyklisté dnes předvedli skvělý výkon v okresním kole soutěže a zaslouženě postupují do krajského kola, které se uskuteční ve dnech 23. - 24. května ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jde pravděpodobně o nejkomplexnější soutěž na základní škole s desítkami odborných porotců ve všech 5 disciplínách. Velký obdiv pro Elišku Komendovou a Karolínu Hřebíčkovou z 6. A, které v krátké době výkonnostně dotáhly zkušené matadory soutěže Daniela Foltýna a Adama Jedličku z 9. A.

DSMC - okres 2024

 

Max Malota získal bronz

Maxmilián Malota ze 2. A získal v regionálním kole recitační soutěže bronz. Blahopřejeme.

 Max Malota Max Malota       

 Max Malota Max Malota

 

Okrskové kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

Potřetí za sebou jsou naši mladí cyklisté nejlepší v Opavě. Strůjci úspěchu jsou stejnou měrou spolehlivý Daniel Foltýn, fenomenální Adam Jedlička, nadějná Karolína Hřebíčková a snaživá Eliška Komendová. Gratulujeme všem k úspěchu a držíme palce v okresním kole!

DSMC okrsek 2024

 

Krajské kolo soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže

Gratulujeme Denisi Mučkovi ze třídy 9. C k obhájení svého prvenství v krajském kole soutěže Požární ochrana očima dětí. Přejeme mu úspěch i v celorepublikovém kole. Velká gratulace patří také Oliveru Koudelovi za třídy 8. B, který se v téže soutěži umístil na krásném 3. místě.

Krajské kolo soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže

 

Výtvarná soutěž k 800. výročí založení Opavy

Vybraní žáci třídy 8. B přispěli svými výtvory do výtvarné soutěže k 800. výročí založení Opavy. Pod vedením p. uč. Petry Poledňákové a p. uč. Kateřiny Kurzicové vytvořili soubor bust významných opavských osobností. Držme jim pěsti, aby se svými díly uspěli.

 Výtvarná soutěž k 800. výročí založení Opavy Výtvarná soutěž k 800. výročí založení Opavy       

 Výtvarná soutěž k 800. výročí založení Opavy Výtvarná soutěž k 800. výročí založení Opavy

 

Anna Richlá třetí v literární soutěži

Anna Richlá z 8. A získala 3. místo v literární soutěži k Mezinárodnímu dni Země.

Mezinárodní den Země je každoroční připomínkou důležitosti ochrany naší planety a uvědomění si ekologických výzev, kterým čelíme. V tento významný den se na mnoha místech po celém světě konají akce a události, které mají za cíl osvětu a podporu udržitelného životního stylu. Jednou z takových událostí je i literární soutěž, která je pravidelně pořádána k oslavě tohoto dne. Na naší škole jsme letos měli důvod k radosti, neboť nejen že se se svou povídkou umístila na druhém místě Emma Hřebíčková z 9. A, ale také Anna Richlá z 8. A dosáhla úspěchu v této soutěži. Její povídka s názvem "Životní cesta" si vysloužila 3. místo. Úspěch Anny Richlé a Emmy Hřebíčkové nám připomíná, že i prostřednictvím umění můžeme sdělovat důležitá poselství a podněcovat pozitivní změny ve prospěch naší planety.

Richlá

 

Mladý zahrádkář

Dne 24. 4. 2024 proběhl 37. ročník soutěže Mladý zahrádkář a Floristická soutěž na Masarykově střední zemědělské a přírodovědné škole v Opavě. Zúčastnili jsme se i my.

 Mladý zahrádkář Mladý zahrádkář Mladý zahrádkář

 

Velký úspěch v okresním kole soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže

Celkem se okresního kola zúčastnilo 847 dětí z 27 škol. A naše škola se opět zapsala výrazným úspěchem.

V kategorii literární se naše škola může pyšnit druhým a třetím místem, která obsadily dívky z 6. A – Karolína Hřebíčková a Eliška Komendová. Nicméně nebyla to jen slova, která nás zastupovala na této soutěži. Naše škola excelovala i v kategorii komiksů, kde jsme získali dvě první místa. Julie Dudová ze 7. C a Denis Mučka z 9. C předvedli úžasnou práci a zajistili si nejvyšší příčky.

Ale to nebyl konec našeho triumfu. Naše škola se dokázala prosadit i v kategorii Digitální technologie. První místa si zaslouženě odnesli Kryštof Bayer z 9. A, Oliver Koudela z 8. B a Jakub Juřík z 8. B. Velký dík patří i těm, kteří se umístili na druhých a třetích místech – Hana Kavánová z 9. A, Filip Gottwald z 8. B, Ema Warišová z 8. B, Denis Horák z 8. A, Jakub Holuša ze 7. B a Pavel Gebauer z 8. A. Mezi umístěnými žáky z naší školy byl také Tadeáš Gebauer z 9. C v části literární, který však soutěžil za svůj hasičský oddíl.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 POODM 2024

 

Denis Mučka Válcuje literární soutěže

Denis Mučka, talentovaný žák deváté třídy, se umístil na prvních příčkách dvou literárních soutěží.

První úspěch si Denis připsal v celorepublikové soutěži na téma "Netradiční Vánoce". Jeho příspěvek zaujal porotu, protože nejenže vykreslila netradiční vánoční atmosféru, ale zároveň v ní byla patrná i hlubší poselství. Další úspěch přišel pro Denise v soutěži "Požární ochrana očima dětí a mládeže", kde zvítězil svým komiksem o těžké práci hasičů. Jeho kreslené vyprávění nejen zaujalo svou zábavnou formou, ale také dokázalo přiblížit důležitou práci hasičů.

Nezbývá než Denisovi z 9. C upřímně pogratulovat k jeho skvělým úspěchům a přát mu jen to nejlepší v dalším studiu i sportu.

 Mučka

 

Masterminds

V úterý 16. 4. se zúčastnili žáci 1. stupně soutěže v anglickém jazyce Masterminds na ZŠ Edvarda Beneše, kde se umístili jako družstvo na 3. místě. Z 1. A Natálie Hrbáčová, z 1. B Alžběta Mílková, z 2. A Laura Majnušová a Ema Ludwigová, z 3. B Lucie Škobrtalová, ze 4. A Natálie Nela Kakarová a z 5. B Radek Rendula.

Masterminds

 

Výtvarná soutěž k výročí 800 let založení města Opavy

Výtvarná soutěž k výročí 800 let založení města Opavy

 

Hřebíčková 2024

 

Lidice 2024

Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě. Každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa. Rok 2024 vyhlásila OSN mezinárodním rokem velbloudovitých zvířat a 150 let od svého založení oslaví Světová poštovní unie. Proto hlavním tématem 52. ročníku bylo zvoleno téma KARAVANA. Tyto vybrané grafiky našich žáků jsme odeslali a s napětím čekáme na vyhodnocení.

Lidice 2024

 

Velikonoce v Rj

V hodinách ruského jazyka se žáci z 9. A a 9. B dozvěděli, jak se slaví Velikonoce v Rusku. Žáci z 8. - 9. ročníků si také poslechli ruský podcast s názvem "Velikonoce". Naučili se nová slovíčka. Napsali také přání k Velikonocům. Všichni žáci z 7. - 9. ročníků se zúčastnili tradiční soutěže ve skládání puzzle. Vítězové byli odměněni sladkostmi. Všichni, kteří se zúčastnili této soutěže dostali také muffiny.

Tradiční soutěž ve skládání puzzle:

Výsledky soutěže:

7. ročník

1. místo - A. Pálociová

2. místo - K. Glogarová

3. místo - A. Graf

4. místo - N. Ondrová

8. A

1. místo - V. Krajewská

2. místo - J. Rusková

3. místo - K. Píšalová

4. místo - A. Lokoč

8. B

1. místo - M. Solná

2. místo - N. Paščáková

3. místo - L. Galáč

4. místo - S. Bakša

9. A

1. místo - N. Müllerová

2. místo - A. Jamnická

3. místo - D. Foltýn

4. místo - V. Víchová

9. B

1. místo - A. Boháčová

2. místo - E. Knapíková

3. místo - O. Holub

4. místo - E. Karasová

Velikonoce Rj

 

Soutěž Prezentace

Ve středu 27. 3. se zúčastnili žáci naší školy soutěže Prezentace, kterou každoročně pořádá Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě. Naši školu reprezentoval Prokop Oskar Hrošek se svou hrou ve Scratchi, za kterou nakonec získal i cenu poroty.

Prokopovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 Soutěž Prezentace Soutěž Prezentace

 

Max Malota pokračuje ve vítězném tažení

Max Malota postoupil v recitační soutěži do regionálního kola. Gratulujeme.

 Recitační soutěž Recitační soutěž

 

Okresní kolo Soutěže v programování

Dne 13. března se konalo okresní kolo Soutěže v programování. Naši školu reprezentovali Ondřej Krusberský a Nikolas Prusek, oba z 9. C. Ondra skončil na krásném 4. místě a Nikolas na 6.-7. místě. Oběma klukům gratulujeme.

Okresní kolo Soutěže v programování

 

Talent Ráj 2024

Talent Ráj 2024

 

Úspěch v okrskovém kole recitační soutěže

Jsme velmi pyšní na naše talentované žáky, kteří se letos zúčastnili okrskové recitační soutěže v první kategorii. Maxmilián Malota a Filip Dostál reprezentovali naši školu se ctí a odvahou.

V jejich kategorii soutěžilo téměř 30 talentovaných dětí, a oba chlapci předvedli skvělé výkony, které si zaslouží obdivu a uznání. Max Malota dokonce postoupil se svou básní "Pohodlný atlet" do dalšího kola soutěže! To je skvělý výkon, který si zaslouží velkou pochvalu.

Držme našemu Maxovi palce, ať se mu daří i v dalších kolech soutěže. Jsme si jisti, že bude pokračovat v reprezentaci naší školy s nadšením a úspěchem.

 Recitační soutěž Recitační soutěž

 

Recitační soutěž

V pátek se na vyšším stupni uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 6., 7. ročník zvítězil Matyáš Boháč z 6. B, na druhém místě se umístil Dominik Lipták ze 7. C a na třetím místě se shodně umístili žáci z 6. B Nikola Šenková, Štěpán Novotný a Simeon Ivanov. Ve starší kategorii naprosto zazářil Kamil Konopka z 8. B, na druhém místě pak zaslouženě skončila Anna Richlá z 8. A a na třetím její spolužačka Julie Rusková. Zvláštní cenu poroty si poté odnesl Kryštof Bayer z 9. A, který přednášel svou vlastní báseň.

 Recitační soutěž Recitační soutěž       

 Recitační soutěž Recitační soutěž 

 

Školní kolo anglické olympiády

Ema Hřebíčková z 9. A a Adelina Ahmeti ze 7. A jsou vítězkami školního kola anglické olympiády ve svých kategoriích. Budeme jim držet palce v okresním kole.

Školní kolo olympiády Aj

 

Olympiáda v ruském jazyce

Dne 27. 2. proběhlo školní kolo olympiády v ruském jazyce. Olympiády se zúčastnilo 5 děvčat z devátých tříd. Děvčata prokázala znalosti v oblasti slovní zásoby, gramatiky a poslechu s porozuměním.

Výsledky školního kola olympiády v ruském jazyce

1. místo Nella Žídková, 9. A

2. místo Valerie Víchová, 9. A

3. místo Anežka Kloboučková, 9. C

4. místo Hana Kavánová a Nikol Müllerová, 9. A

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme.

Petra Michalíková a Zuzana Doležalová

 RJ Olympiáda RJ Olympiáda

 

Valentýnská soutěž ve skládání puzzle

V hodině ruštiny si žáci z 9. A a 9. B přečetli ruský text "Den svatého Valentýna", dozvěděli se spoustu zajímavých věcí o tomto svátku.

Žáci z 7.-9. ročníku si vyrobili valentýnská přáníčka a všichni se také zúčastnili tradiční soutěže ve skládání puzzle.

7. ročník

1. místo Alžbeta Pálociová

2. místo Kristýna Glogarová

3. místo Ivan Melnik

4. místo Boris Páloci

8. A

1. místo Adam Lokoč

2. místo Viktorie Krajewská

3. místo Karolína Píšalová

4. místo Patrik Cejpek

8. B

1. místo Natálie Paščáková

2. místo Lukáš Galáč

3. místo Veronika Nesnídalová

4. místo Magda Solná, Matouš Martínek

9. A

1. místo Nella Žídková

2. místo Valerie Víchová

3. místo Petra Prášilová

4. místo Kristýna Gavlasová, Daniel Foltýn

9. B

1. místo Anna Kroutilová

2. místo Aneta Grosová

3. místo Dalibor Rataj, Kryštof Kunz

4. místo Petr Pochopien

Soutěž ve skládání puzzle - Valentýn

 

Zeměpisná olympiáda

Školní kolo ZO proběhlo ve středu 10. 1. a celkem se ho zúčastnilo 48 žáků, kteří soutěžili ve třech kategoriích. Vítězové měli právo reprezentovat školu v okresním kole, které se konalo ve středu 21. 2. na MGO v Opavě. A naši žáci se vůbec neztratili. Skvělého umístění dosáhl Alfred Kaaden z 6. A, který skončil na nádherném 5. místě. Veronika Hamplová ze 7. A obsadila pěkné 11. místo a asi v nejtěžší kategorii skončil Kryštof Kunz z 9. B na 16. místě.

 Zeměpisná olympiáda Zeměpisná olympiáda Zeměpisná olympiáda

 

Eva Kořízková zazářila v okresním kole Olympiády z češtiny!

Okresního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo 49 nejlepších češtinářů z 9. a 8. ročníků základních škol a shodných ročníků víceletých gymnázií. A naše Eva si vedla mimořádně skvěle. Její znalosti a dovednosti v oblasti českého jazyka ji vynesly na první příčku, což je opravdu obdivuhodný úspěch. Naše škola se může pyšnit také skvělým umístěním její spolužačky Valerie Víchové, která skončila na 10. místě. Přejeme Evě mnoho úspěchů v krajském kole a věříme, že i tam bude pokračovat ve svém vynikajícím výkonu.

Eva Kořízková

 

RJ PUZZLE

Soutěž (8. - 9. r.) -> Skládání PUZZLE

8. A

1. místo Karolína Píšalová

2. místo Julie Rusková

3. místo Viktorie Krajewská

4. místo Jakub Sýkora, Patrik Cejpek

8. B

1. místo Matouš Martínek

2. místo Samuel Bakša

3. místo Magda Solná

4. místo Oliver Koudela

9. A

1. místo Anežka Jamnická

2. místo Nikol Müllerová

3. místo Nella Žídková

9. B

1. místo Aneta Grosová

2. místo Aneta Boháčová

3. místo Ema Karasová

4. místo Kryštof Kunz

 RJ Puzzle RJ Puzzle RJ Puzzle      

 RJ Puzzle RJ Puzzle RJ Puzzle

 

Olympiáda z češtiny

S radostí oznamujeme výsledky letošního školního kola Olympiády z češtiny pro žáky 8. a 9. ročníku. Soutěže se zúčastnili talentovaní žáci, kteří čelili náročným úkolům z mluvnice a slohu. Nejlepší výkon předvedly Eva Kořízková a Valerie Víchová z 9. A, které si s úkoly v porozumění poradily na výbornou. Gratulujeme k postupu do okresního kola! Na třetím místě se se stejným počtem bodů umístili Daniel Foltýn z 9. A a Eva Kružicová z 9. C, za což oba zaslouží velké uznání. Osmáci nasbírali cenné zkušenosti, které jim budou jistě prospěšné příští rok.

Olympiáda z Čj

 

Výtvarná soutěž "Vánoční dárek"

I žáci naší školy se zúčastnili v rámci XIII. ročníku akce ADVENT NA ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLE výtvarné soutěže, při které si nazdobili papírový dárek. Přijďte nám prosím dát svůj hlas.

Výtvarná soutěž na Zemědělce

 

Bobřík informatiky

V termínu 6. - 16. 11. se naši žáci zapojili do celostátní online soutěže Bobřík informatiky.

V hodinách informatiky museli řešit obtížné úlohy zaměřené na blokové programování. Nejlépe si vedli:

V kategorii Mini (4. - 5. ročník):

1.) Prokop Oskar Hrošek - 157 bodů,

2. – 3.) Vojtěch Pírek a Sofie Juchelková - 141 bodů  všichni tři ze 4. B

V kategorii Benjamin (5. a 6. ročník):

1.) Tadeáš Rončka - 181 bodů,

2. – 3.) Eliška Komendová a Karolína Hřebíčková - 173 bodů  všichni tři z 6. A

V kategorii Kadet (7. a 8. ročník):

1.) Adéla Daňová ze 7. A - 153 bodů,

2) Lukáš Galáč z 8. B – 145 bodů, 3) Miroslav Mlčoch ze 7. C - 141 bodů

V kategorii Junior (9. ročník):

1. – 2.) Ellen Knapíková z 9. B a Nikolas Prusek z 9. C - 120 bodů

3. – 4.) Karolína Kovářová a Matěj Hendrych - 116 bodů  oba z 9. C

 Bobřík informatiky Bobřík informatiky

 

Pěšky do školy

Výzva probíhala v rámci Evropského týdne mobility v termínu 18. - 22. 9. a jejím cílem bylo podpořit zdravý pohyb dětí, dopravní bezpečnost v okolí školy, a také životní prostředí ve městě.
Z celkem 270 zapojených obcí byla Opava čtvrtá nejaktivnější, předběhli jsme většinu krajských měst.

Naše škola obsadila 40. místo mezi 439 zúčastněnými školami. Mezi 3252 třídami obsadila naše 7. C 268. místo a její žáci obdrželi drobné dárečky od BESIPu.

Děkujeme všem za aktivní účast!

Pěšky do školy

 

Vítězný návrh nového Žolíka je letos od Kristýny Glogarové

Začátek každého školního roku provází na naší škole malá soutěž o vítězný grafický návrh oblíbené kartičky pro žáky na 2. stupni.

Původní obrázek vytvořila Lucie Dlabolová, která byla ve školním roce 2008/2009 žákyní VI. B. Její návrhy - charakteristické kombinací barev a zeleným čtyřlístkem - nás na kartičkách provázely až do roku 2011/12, kdy dokončila školní docházku. Nový obrázek nakreslila ve školním roce 2012/2013 Veronika Bravencová, žákyně tehdejší VII. B. Další tři Žolíci byli dílem Olivera Hejtmana, prvního vytvořil jako žák VII. C ve školním roce 2013/2014. Nového Žolíka nakreslila v roce 2016 Kateřina Jombíková ze VII. B, v roce 2017 Kristýna Kalužíková z VI. A, v roce 2018 Valentýna Macková ze VII. A, v roce 2019 Veronika Schaalová z VI. A, v roce 2020 opět Kristýna Kalužíková z IX. A a v roce 2021 byl vybrán návrh Beáty Boháčové z IX. B. V roce 2022 vytvořila Žolíka Zuzana Widhalmová z IX. B a letos nejlepšího Žolíka nakreslila Kristýna Glogarová ze VII. A.

Glogarová - nový Žolík

 

 


Soutěže a olympiády 2022-2023

Soutěže a olympiády 2021-2022

Soutěže a olympiády 2020-2021

Soutěže a olympiády 2019-2020

Soutěže a olympiády 2018-2019

Soutěže a olympiády 2017-2018