Soutěže a olympiády

Eva Kořízková zazářila v okresním kole Olympiády z češtiny!

Okresního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo 49 nejlepších češtinářů z 9. a 8. ročníků základních škol a shodných ročníků víceletých gymnázií. A naše Eva si vedla mimořádně skvěle. Její znalosti a dovednosti v oblasti českého jazyka ji vynesly na první příčku, což je opravdu obdivuhodný úspěch. Naše škola se může pyšnit také skvělým umístěním její spolužačky Valerie Víchové, která skončila na 10. místě. Přejeme Evě mnoho úspěchů v krajském kole a věříme, že i tam bude pokračovat ve svém vynikajícím výkonu.

Eva Kořízková

 

RJ PUZZLE

Soutěž (8. - 9. r.) -> Skládání PUZZLE

8. A

1. místo Karolína Píšalová

2. místo Julie Rusková

3. místo Viktorie Krajewská

4. místo Jakub Sýkora, Patrik Cejpek

8. B

1. místo Matouš Martínek

2. místo Samuel Bakša

3. místo Magda Solná

4. místo Oliver Koudela

9. A

1. místo Anežka Jamnická

2. místo Nikol Müllerová

3. místo Nella Žídková

9. B

1. místo Aneta Grosová

2. místo Aneta Boháčová

3. místo Ema Karasová

4. místo Kryštof Kunz

 RJ Puzzle RJ Puzzle RJ Puzzle      

 RJ Puzzle RJ Puzzle RJ Puzzle

 

Olympiáda z češtiny

S radostí oznamujeme výsledky letošního školního kola Olympiády z češtiny pro žáky 8. a 9. ročníku. Soutěže se zúčastnili talentovaní žáci, kteří čelili náročným úkolům z mluvnice a slohu. Nejlepší výkon předvedly Eva Kořízková a Valerie Víchová z 9. A, které si s úkoly v porozumění poradily na výbornou. Gratulujeme k postupu do okresního kola! Na třetím místě se se stejným počtem bodů umístili Daniel Foltýn z 9. A a Eva Kružicová z 9. C, za což oba zaslouží velké uznání. Osmáci nasbírali cenné zkušenosti, které jim budou jistě prospěšné příští rok.

Olympiáda z Čj

 

Výtvarná soutěž "Vánoční dárek"

I žáci naší školy se zúčastnili v rámci XIII. ročníku akce ADVENT NA ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLE výtvarné soutěže, při které si nazdobili papírový dárek. Přijďte nám prosím dát svůj hlas.

Výtvarná soutěž na Zemědělce

 

Bobřík informatiky

V termínu 6. - 16. 11. se naši žáci zapojili do celostátní online soutěže Bobřík informatiky.

V hodinách informatiky museli řešit obtížné úlohy zaměřené na blokové programování. Nejlépe si vedli:

V kategorii Mini (4. - 5. ročník):

1.) Prokop Oskar Hrošek - 157 bodů,

2. – 3.) Vojtěch Pírek a Sofie Juchelková - 141 bodů  všichni tři ze 4. B

V kategorii Benjamin (5. a 6. ročník):

1.) Tadeáš Rončka - 181 bodů,

2. – 3.) Eliška Komendová a Karolína Hřebíčková - 173 bodů  všichni tři z 6. A

V kategorii Kadet (7. a 8. ročník):

1.) Adéla Daňová ze 7. A - 153 bodů,

2) Lukáš Galáč z 8. B – 145 bodů, 3) Miroslav Mlčoch ze 7. C - 141 bodů

V kategorii Junior (9. ročník):

1. – 2.) Ellen Knapíková z 9. B a Nikolas Prusek z 9. C - 120 bodů

3. – 4.) Karolína Kovářová a Matěj Hendrych - 116 bodů  oba z 9. C

 Bobřík informatiky Bobřík informatiky

 

Pěšky do školy

Výzva probíhala v rámci Evropského týdne mobility v termínu 18. - 22. 9. a jejím cílem bylo podpořit zdravý pohyb dětí, dopravní bezpečnost v okolí školy, a také životní prostředí ve městě.
Z celkem 270 zapojených obcí byla Opava čtvrtá nejaktivnější, předběhli jsme většinu krajských měst.

Naše škola obsadila 40. místo mezi 439 zúčastněnými školami. Mezi 3252 třídami obsadila naše 7. C 268. místo a její žáci obdrželi drobné dárečky od BESIPu.

Děkujeme všem za aktivní účast!

Pěšky do školy

 

Vítězný návrh nového Žolíka je letos od Kristýny Glogarové

Začátek každého školního roku provází na naší škole malá soutěž o vítězný grafický návrh oblíbené kartičky pro žáky na 2. stupni.

Původní obrázek vytvořila Lucie Dlabolová, která byla ve školním roce 2008/2009 žákyní VI. B. Její návrhy - charakteristické kombinací barev a zeleným čtyřlístkem - nás na kartičkách provázely až do roku 2011/12, kdy dokončila školní docházku. Nový obrázek nakreslila ve školním roce 2012/2013 Veronika Bravencová, žákyně tehdejší VII. B. Další tři Žolíci byli dílem Olivera Hejtmana, prvního vytvořil jako žák VII. C ve školním roce 2013/2014. Nového Žolíka nakreslila v roce 2016 Kateřina Jombíková ze VII. B, v roce 2017 Kristýna Kalužíková z VI. A, v roce 2018 Valentýna Macková ze VII. A, v roce 2019 Veronika Schaalová z VI. A, v roce 2020 opět Kristýna Kalužíková z IX. A a v roce 2021 byl vybrán návrh Beáty Boháčové z IX. B. V roce 2022 vytvořila Žolíka Zuzana Widhalmová z IX. B a letos nejlepšího Žolíka nakreslila Kristýna Glogarová ze VII. A.

Glogarová - nový Žolík

 

 


Soutěže a olympiády 2022-2023

Soutěže a olympiády 2021-2022

Soutěže a olympiády 2020-2021

Soutěže a olympiády 2019-2020

Soutěže a olympiády 2018-2019

Soutěže a olympiády 2017-2018