Soutěže a olympiády

MTB Cross

Ve čtvrtek 27. září proběhl na Stříbrném jezeře v Opavě cyklistický závod MTB Cross. Naši žáci byli velmi úspěšní, kromě vítězství ve štafetě se prosadili i mezi jednotlivci. Vítězové svých kategorií byli Václav Najser, Karolína Neugebauerová a Jakub Mušálek. Michal Neugebauer dojel na 2. místě. Štafeta ve složení Neugebauerová, Mušálek, Neugebauer zvítězila s velkým náskokem před ostatními. Gratulujeme!!!

Stužkonoska modrá

V rámci kulturního festivalu Bezručova Opava se ve středu 19. 9. 2018 uskutečnila recitační soutěž určená pro žáky vyššího stupně opavských ZŠ a nižšího stupně Mendelova gymnázia. V této soutěži jsme v loňském roce dosáhli velkého úspěchu, kdy Kateřina Jombíková zvítězila a Martin Svoboda se umístil na krásném třetím místě. Letos se oba naši žáci zúčastnili opět a ani tentokrát se ve velké konkurenci neztratili. Martin porotu zaujal svým sebevědomým projevem při recitaci básně Bulata Okudžavy - Člověk z blankytu a Katka se dokonce opět umístila na oceněných místech, kdy získala za svou procítěnou recitaci básně Raport Fráni Šrámka krásné třetí místo. Tuto soutěž pořádá Památník Petra Bezruče v Opavě při příležitosti výročí narození slavného opavského básníka.


Soutěže a olympiády 2017-2018

Soutěže a olympiády 2016-2017

Soutěže a olympiády 2015-2016

Soutěže a olympiády 2014-2015

Soutěže a olympiády 2013-2014

Soutěže a olympiády 2012-2013