O naší škole

 

Charakteristika naší školy

Vybavení, zaměření výuky...

 

Historie

Historie ZŠ Opava-Kylešovice

 

Žolík

Žolík oslavil už desáté narozeniny!

Kartička Žolíka se mezi žáky těší velké popularitě a historie jejího vzhledu proto není bez zajímavosti.

Původní obrázek vytvořila Lucie Dlabolová, která byla ve školním roce 2008/2009 žákyní VI. B. Její návrhy - charakteristické kombinací barev a zeleným čtyřlístkem - nás na kartičkách provázely až do roku 2011/12, kdy dokončila školní docházku. Nový obrázek nakreslila ve školním roce 2012/2013 Veronika Bravencová, žákyně tehdejší VII. B. Další tři Žolíci byli dílem Olivera Hejtmana, prvního vytvořil jako žák VII. C ve školním roce 2013/2014. Nového Žolíka nakreslila v roce 2016 Kateřina Jombíková ze VII. B a toho zatím posledního navrhla v roce 2017 Kristýna Kalužíková z VI. A.

 

 

 

Pravidla použití žolíka