Akce

Sběr kaštanů a žaludů

 

Svatomartinské hrátky v ŠD

Sv. Martin na svém bílém koni nepřivezl do školní družiny sníh, ale spíše bacily a nemoci. Proto jeho příjezd nevítaly davy dětí. Ale ty zdravé se na jeho počest zúčastnily sportovního odpoledne. Disciplíny na stanovištích byly inspirovány svatomartinskými legendami, příslovími i pranostikami. A o co méně nás bylo, o to více jsme si to všichni společně užili.

Svatomartinské hrátky v ŠD

 

Říjen ve školní družině v obrazech

Říjen ve školní družině byl hektický, aktivita střídala aktivitu. Sotva skončila jedna činnost, začala druhá. Ale nikdo si nestěžoval a všichni jsme si to užívali. Bylo toho tolik, že místo slov a komentářů ať promluví fotky.

Říjen v ŠD v obrazech

 

Stolní tenis v družině a školním klubu

Jednou z oblíbených sportovních aktivit ve školní družině a školním klubu je stolní tenis. Malí i velcí, kluci i holky hrají s takovým nadšením a zápalem, že s každým úderem, s každým odpáleným míčkem se z pálek postupně stávají nevzhledné kusy překližky.

Vzhledem k jejich stavu uvolnilo vedení školy finanční prostředky na nákup 18 nových pálek.

Velikou radost z toho měly nejen děti z ŠD a ŠK, ale i žáci vyšších ročníků, trénující na turnaje a soutěže. Věříme, že s novými pálkami bude podání i příjem, drajv blok, topspin, čop i flip hrané backhandem nebo forehandem ještě přesnější a rychlejší.

ŠK - stolní tenis

 

Jablíčkohraní

Druhá půlka měsíce října patřila ve školní družině Jablíčkohraní. Jak už sám název naznačuje, připravily paní vychovatelky dětem pestrou škálu činností, ve kterých jablíčka hrála hlavní roli.

Povídali jsme si o jablíčkách a zdravé výživě, co všechno se z jablíček vyrábí, připomněli jsme si jablíčka v pohádkách, básních, pověstech i písních, pátrali jsme po jablíčkách v místopise České republiky i v dávné historii.

Dále jsme jablíčka vyráběli i kreslili. Proběhla ochutnávka jablíček, ať už červených, žlutých nebo zelených. Z jablíček jsme upekli štrůdly i umixovali smoothie. Proběhla soutěž o nejkrásnější, největší, nejčervenější jablíčko.

A vrcholem Jablíčkohraní bylo páteční sportovně-zábavné odpoledne, při kterém děti běhaly a hrály piškvorky s jablíčky, prověřily umění rovnováhy, prokazovaly nejen svoji ohebnost a pružnost, rychlost i vytrvalost, ale i bystrou mysl a rozum. Někdo byl šikovnější, někdo rychlejší, někdo ohebnější, ale nakonec stejně vyhráli všichni. A tak by to mělo být.

Jablíčkohraní

 

Pěkné počasí

= sportovní a pohybové aktivity na čerstvém vzduchu

Pěkné počasí 1  Pěkné počasí 2

Pěkné počasí 3 Pěkné počasí 3 Pěkné počasí 3

 

Den rekordů v družině 2. A a 3. A

Paní vychovatelka připravila pro kluky Den rekordů ve stavění z čehokoli.

Den rekordů 1 Den rekordů 2 Den rekordů 3

 

Rytíři z 1. A

Kluci si vyrobili s pomocí paní vychovatelky Irenky své meče.

Rytíři z I. A 1 Rytíři z I. A 2 

 

Sběr kaštanů a žaludů

Školní družina i letos vyhlásila soutěž pro všechny žáky školy ve sběru kaštanů a žaludů. Sběr stále pokračuje, děti i jejich rodiče denně nosí plné tašky a pytle se nám hezky plní. A to je dobře, protože čím více bude kaštanů a žaludů, tím lépe se budou mít zvířátka v útulku.

Kaštany 1 Kaštany 2 

 

Kroužky ve školní družině

Měsíc říjen je již tradičně zahájením činnosti  zájmových kroužků. Letos se budeme učit hrát na flétnu, tancovat Zumbu, řádit jako Divošky – roztleskávačky, tvořit z hlíny, skládat modely a hýbat se ve Sporťáčku.

Keramika 1 Keramika 2 Keramika 3

Flétna 1 Flétna 2 

Divošky Zumba Sporťáček

Mladý modelář 1 Zumba Mladý modelář 3

 

Ve zdravém těle zdravý duch

V pátek 30. září paní vychovatelky připravily pro všechny děti ze školní družiny sportovně-zábavné odpoledne plné her a soutěží. Tělocvična se otřásala fanděním, nadšením i soutěživostí.

Ve zdravém těle zdravý duch

 

Tvoříme, lepíme, malujeme, hrajeme si a hýbeme se

Během září děti ve školní družině neustále něco tvořily, lepily, malovaly, stavěly nebo sportovaly na zahradě školy. Zkrátka se nenudily.

Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme...

Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme...

 

 

 

Akce ŠD a ŠK 2021/2022

Akce ŠD a ŠK 2020/2021

Akce ŠD a ŠK 2019/2020

Akce ŠD a ŠK 2018/2019

Akce ŠD a ŠK 2017/2018

Akce ŠD a ŠK 2016/2017

Akce ŠD a ŠK 2015/2016